Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для ФОП - оплатити податок

Icon

Оберіть місце реєстрації

*вводьте українською

нічого не знайдено

Рахунок

Відправник *вводьте українською

Постачальник послуги
Сплата єдиного соціального внеску ФОП

Успішних оплат

2 918

Остання оплата: 3 дні тому

Рейтинг послуги
4.80

Оцінили 52 користувачів

Як сплатити єдиний соціальний внесок на iPay.ua

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — державний податок, який мають сплачувати все фізичні особи — підприємці. Він іде на соціальне страхування та вноситься регулярно. На сайті iPay оплата ЄСВ онлайн здійснюється за простим і частково автоматизованим алгоритмом. Потрібно:

  • вибрати населений пункт, залежно від якого запам'ятаються реквізити отримувача;
  • ввести дані відправника, включаючи ПІБ, телефон та ідентифікаційний номер;
  • вказати потрібні реквізити банківської картки, з якої здійснюється оплата.

Після підтвердження списання платник отримає квитанцію щодо здійснення платежу в електронному вигляді. Її можна роздрукувати або зберігати на пристрої як звітний документ.

У якому розмірі потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок

В Україні передбачено фіксовану ставку ЄСВ — 22%. Особливість у тому, що підприємець самостійно вирішує, з якої суми відраховують внесок. Сума, що обкладається податком, називається базою нарахування і не може бути меншою за мінімальну заробітну плату, яка встановлена ​​в державному бюджеті України. Для 2022 МЗП становить 6500 грн, відповідно ЄСВ = 6500*22% = 1430 грн на місяць. Але тут є ще одна особливість — збір подається щоквартально і включає суму всіх місяців, що входять до розрахункового періоду. Це означає, що щомісячний платіж необхідно множити на 3, тобто 1430*3 = 4290 грн. Податок не може бути меншим за цю суму, і під час внесення треба орієнтуватися саме на неї.

Яким є штраф за несплату податку

Сплата ЄСВ здійснюється щокварталу до числа, індивідуально встановленого для кожного підприємця. При несвоєчасній оплаті набирають чинності штрафні санкції:

  • 20% від необхідної суми одноразово;
  • 0,1% від суми за кожен день прострочення сплати.

Враховуючи, що на 2022 рік ЄСВ становить 4290 за квартал, то одноразовий штраф дорівнює 943,8 грн, а також 4,29 грн. щодня до погашення прострочення.

Чи є субсидії

Щоб отримати субсидію на житлово-комунальні послуги, єдиний соціальний внесок має бути в будь-якому разі сплачений, незалежно від того, чи працює заявник, чи перебуває в статусі фізичної особи — підприємця або вважається безробітним. Нюанс у тому, що:

  • ФОП у будь-якому разі відраховують збір щоквартально, отже, мають право претендувати на субсидування ЖКГ;
  • безробітним потрібно сплатити за будь-які 2 місяці попереднього періоду, наприклад, для отримання субсидії на зиму внести податок потрібно за 1 або 2 квартал поточного року.
  • У будь-якому разі, без сплати ЄСВ отримати субсидування не вдасться, лише якщо претендент є пенсіонером. На цій сторінці сервісу iPay є можливість сплатити єдиний соціальний внесок для ФОП і для безробітних громадян для оформлення субсидії.