Що таке електронний квиток на літак?

Які авіаквитки можна придбати на сайті? Що таке електронний авіаквиток на літак
Переваги електронного квитка Як заощадити, бронюючи авіаквиток  

Які авіаквитки можна придбати на сайті?

На сайті iPay.ua можна придбати авіаквитки на міжнародні перельоти більш ніж 800 авіакомпаній в усі країни світу. Оформляються ТІЛЬКИ ЕЛЕКТРОННІ авіаквитки.

Що таке електронний авіаквиток на літак

Технологія електронних квитків з'явилася в 1996 році в США. Зараз вона широко поширена в більшості країн світу, в тому числі в Україні. Починаючи з 2008 року, всі члени Міжнародної Асоціації повітряного транспорту зобов'язані використовувати такі квитки. 

Електронний квиток або електронний квиток - це електронний документ, що засвідчує договір повітряного перевезення між пасажиром і авіакомпанією. По суті, це електронна форма звичного паперового квитка.

Переваги електронного квитка

  • економія часу при покупці, особливо при придбанні через інтернет; 
  • зберігання квитка в електронному вигляді в базі даних авіакомпанії, що убезпечує від втрати, викрадення або того, що Ви просто забули квиток; 
  • можливість придбати квиток для інших осіб, які перебувають в іншому місті або з інших причин не мають можливості самостійно придбати квиток, і їм буде необхідно тільки прийти на реєстрацію в аеропорт.

 

При оформленні перельоту за допомогою електронного квитка, бажано на час подорожі мати при собі маршрутний лист (роздрукований електронний квиток), це не є обов'язковою умовою, але може знадобитися для надання службам авіаційної безпеки, перед входом в аеропорт, під час проходження паспортного контролю або митного огляду, як доказ того, що Ви маєте зворотний квиток.

Для реєстрації в аеропорту необхідний паспорт для дорослих та свідоцтво про народження для дітей. Квиток може бути використаний для перевезення лише тієї особи, яка зазначено у ньому. 

Відповідно до сплаченого тарифу, пасажирам надається обслуговування бізнес-/первого або економ-класу. Перелік та норми надання послуг по класах обслуговування встановлюються авіакомпанією.

Пасажири бізнес-класу мають підвищений рівень комфорту та обслуговування. Збільшений простір між кріслами дозволяє їм зручно розташуватися під час перельоту. Вишукане меню, висококласні вина допоможуть навіть тривалий переліт зробити легким і приємним.

У салоні першого класу рівень сервісу ще вище, меню набагато різноманітніше. Крім того, пасажири цієї категорії можуть провести час перед вильотом в залі очікування першого класу в аеропорту, де їм запропонують безкоштовні алкогольні та безалкогольні напої і легкі закуски. Пасажири першого класу отримують фірмові подарунки від авіакомпаній.

Для пасажирів цих категорій передбачені й інші додаткові зручності: під час реєстрації виділяється окрема стійка, посадка і вихід для таких пасажирів здійснюється в першу чергу, а на борту для їх обслуговування виділяється більша, в порівнянні з іншими класами, кількість персоналу.

Пасажирам, які придбали електронні квитки в економ-класі (по повному або спеціальним тарифом), в польоті пропонується харчування, включаючи вино, соки та безалкогольні напої, в залежності від часу, тривалості та маршруту польоту.

Як заощадити, бронюючи авіаквиток

Всім відомо, що авіаперельоти є одним з найдорожчих способів пересування. Однак, завдяки швидкості та комфортності транспортування, літаки залишаються поза конкуренцією. 

Кожен мандрівник прагне заощадити на квитках, і найбільш актуально це саме у випадку з авіаперельотом. Існує безліч способів заощадити на авіаквитку.

Для початку потрібно розуміти, як формуються тарифи, а також враховувати фактори, що впливають на ціну авіаквитка. 

Від чого залежить ціна квитка: 

1. Тариф 

Існують опубліковані й конфіденційні тарифи.

Квиток з опублікованими тарифом коштує дорожче, оскільки його формування контролюється ІАТА. Як правило такий тариф використовується на складних маршрутах, які обслуговують кілька авіакомпаній. 

 

Конфіденційний тариф авіакомпанія формує самостійно, тому квиток за таким тарифом буде дешевше. Використовується для квитків в обидві сторони за умови, що переліт обслуговує один перевізник.

2. Збори 

У вартість квитка входять різноманітні збори. Серед них є аеропортовий, паливний і сервісний збори. 

Аеропортовий збір - встановлюється аеропортом, владою міста або країни. Збір йде на утримання існуючих та будівництво нових терміналів та злітно-посадкових смуг, забезпечення безпеки при зльоті та посадці, користування аеропортом, а також додаткові послуги.

Паливний збір - покриває витрати, що виникають у зв'язку з подорожчанням палива. 

Сервісний збір - комісія за обслуговування при купівлі квитка, яку стягує каса або агентство з продажу авіаквитків. 

Іноді недобросовісні агентства з продажу авіаквитків додають до вартості неіснуючі збори з метою подорожчання квитка.

3. Клас перельоту 

Залежно від бажаного рівня комфорту можна вибрати економ, бізнес або перший клас перельоту. Використовуючи більш низький клас перельоту можна істотно заощадити.

4. Правила застосування тарифів 

Існують нормальні (повні) та спеціальні (пільгові) тарифи. 

Нормальний тариф не має ніяких обмежень і пропонує гнучкі умови оплати, оформлення та бронювання квитка. Квиток за таким тарифом дійсний протягом року. 

Спеціальний тариф передбачає ряд обмежень, що, однак, не впливає на якість сервісу. Він обмежує термін дії квитка, можливість внесення змін, а також повернення. Відповідно, такий квиток коштуватиме дешевше.

5. день тижня 

На суботні та недільні рейси зазвичай ціна вища, ніж на будні дні. При можливості намагайтеся уникати рейсів на вихідні дні. 

6. Сезони 

На ціну квитка впливає навіть час року. Існує поняття високого і низького сезонів - це підвищення чи зниження попиту на конкретні напрямки. Чим вище сезон, тим дорожче обійдеться авіаквиток.

7. Курс валют 

На момент покупки курс валют може бути іншим, ніж під час пошуку квитка, що також може вплинути на ціну перельоту. 

8. Конкуренція 

Якщо по даному напрямку існує багато конкурентних пропозицій, то часто авіакомпанії змушені знижувати ціну на переліт, і навпаки.

Як можна заощадити, бронюючи квиток? 

Купуйте квиток на літак заздалегідь. Авіакомпанії першою справою продають найдешевші місця, щоб стимулювати попередні продажі. Тому, чим раніше ви купите квиток, тим дешевше він вам обійдеться. 

Не тягніть з покупкою. Дешеві квитки дуже швидко зникають з продажу, тому якщо вам попалося «гаряче» пропозицію, краще негайно вирішуватися на покупку. 

Уникайте покупки квитків на святкові або вихідні дні. Зазвичай найдешевше квитки бувають на вівторок, середу і четвер.

Віддавайте перевагу перельотів з пересадками. Хоча прямі перельоти більш зручні, майже завжди вони коштують відчутно дорожче, ніж непрямі. 
 
Користуйтеся всілякими знижками: існують пільгові тарифи для дітей, студентів, викладачів, пенсіонерів, екскурсійних груп тощо.