З 28 квітня 2020 року в Україні набули чинності нові правила карткових переказів. Прийняті нововведення здебільшого поширюються на зарахування готівкових коштів та переказів великих сум з картки на картку і встановлюють для них обов'язкову ідентифікацію відправника.

Головна зміна для пересічного споживача стосується поповнення або переказу готівкою. Відтепер ця операція обмежена лімітом у 5 тисяч гривень для користувачів, що не пройшли ідентифікацію.

Якщо ви, як фізична особа, регулярно здійснюєте платежі та перекази, у вас напевне виникло багато питань, пов’язаних з цим нововведенням. Хочемо розвіяти ваші сумніви.

Як мені тепер відправляти готівкові кошти?

Зробити цю операцію можна у відділенні банку. Якщо сума переказу до 5000 грн – вся процедура виглядатиме, як і раніше. Якщо більше – для цього потрібен буде паспорт.

Інший спосіб – переказ через термінали самообслуговування, банкомати з функцією прийому готівки. Якщо такий пристрій має зчитувач даних з картки, то операцію можна зробити і на 10 тис. грн і на 20 тис. грн.

Як мені тепер відправляти кошти з картки на картку онлайн?

Як і раніше. Для переказів з картки на картку обмеження у 5 тисяч гривень не діють, оскільки особа пройшла ідентифікацію, надаючи банку документи при відкритті рахунку. Банківська карта – це вже ідентифікований продукт, і банк має інформацію про власників карток.

Тож ваша операція пройде як і до нововведень. Жодних додаткових верифікацій проходити не треба.

А як щодо інших послуг?

Нові правила також не стосуються оплати комунальних послуг, сплати податків, штрафів та інших обов’язкових державних платежів, оплати товарів чи послуг і поповнення кредитних карток до 30 тис грн. У цьому випадку ідентифікація особи не потрібна.

Як бачите, вам не потрібно ні за що хвилюватися, та ви можете продовжувати сплачувати послуги та здійснювати перекази на iPay.ua в звичному режимі.