З травня 2020 року українців чекає новий формат оплати за комунальні послуги – кожному постачальнику окремо. Читайте в статті, які нові платіжні квитанції будуть приходити, а також оплачуйте комунальні послуги онлайн на iPay.ua.

Нові платіжні квитанції

Зараз жителі багатоквартирних будинків оплачують від 7 до 10 комунальних послуг. З травня кількість платежів може збільшитися ще на 12.

З 1 травня 2020 року згідно реформи ЖКГ на деякі види комунальних послуг будуть приносити кілька платіжок. Наприклад, платіж за холодну воду розділять на чотири частини:

  • власне, за послугу водопостачання;
  • абонплату (за роздруківку і доставку платіжки споживачеві);
  • за обслуговування лічильника води;
  • за перевірку лічильника.

За тією ж схемою розділять і оплату за гарячу воду та опалення. Наразі немає точної інформації, чи будуть ці послуги зібрані в одній квитанції або для кожної введуть окремий бланк. Теоретично загальна сума повинна залишатися незмінною – її просто розіб'ють на різних одержувачів.

Індивідуальна вартість послуг

Також для кожного будинку постачальники будуть розраховувати індивідуальну вартість послуг (за виключенням електроенергії і природного газу). До 1 травня 2020 року жителі багатоквартирних будинків в залежності від форми управління повинні визначити форму договірних відносин з постачальниками комунальних послуг, і укласти нові договори. Це обов’язкова процедура. Якщо цього уникнути, то можна залишитися без комунальних послуг.

Читайте завжди актуальні новини на нашій сторінці в Facebook.